Pływanie w kisielu

admin 14 lipca 2012 0

Ryszarda Makowskiego nie trzeba przedstawiać. Ale na wszelki wypadek kilka informacji dla tych nielicznych, którzy go nie kojarzą: jego talent odkryła Agnieszka Osiecka w 1984 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej. Pamiętamy go z kabaretu OT.TO  (między innymi słynna „Zasmażka”). Za czasów prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego został dyrektorem Domu Kultury na Pradze, skąd zwolniony został po wygranej PO – być może za piosenkę pt. „Platforma cię kocha”. Dziś pisze wiersze, ksiązki, wydaje płyty i występuje w kabarecie Jana Pietrzaka „Pod Egidą”. 

W audycji Podziemnego Radia Solidarność z Ryszardem Makowskim o wolności słowa, drugim obiegu, róznicach między elitą a „elytą” i planowanym Marszu  Ochotników Do Psychiatryka rozmawia Anna Poppek. W audycji – piosenki artysty z najnowszej płyty: http://www.radiownet.pl/#/publikacje/plywanie-w-kisielu-anna-poppek-rozmawia-z-ryszardem-makowskim

Zapraszam do słuchania naszych audycji na gościnnych falach Radia Wnet  (www.radiownet.pl) w kazdy czwartek o godzinie 20.00, a także w piątki o godz. 16.00 i w soboty o godz. 14.00 na falach warszawskiego Radia Jutrzenka (99,5 MH).

Article source: http://gelberg.salon24.pl/433784,plywanie-w-kisielu-nowa-audycja-podziemnego-radia-solidarnosc

Comments are closed.