II Wielkanocna Paczka dla Bohatera – 1 marca – 9 kwietnia 2017 r.

Tadeusz 10 kwietnia 2017 0
II Wielkanocna Paczka dla Bohatera – 1 marca – 9 kwietnia 2017 r.

Już po raz drugi zorganizowana została Wielkanocna Paczka dla Bohatera. Informacje ogólne dotyczące tej akcji, zorganizowanej również w tym roku przez kolegę Tomasza Sawickiego i naszych kolegów z GRH 12 Pułku Ułanów Podolskich, w ramach głównej akcji Paczka dla Bohatera, umieściliśmy poniżej. Jest to informacja z ich strony https://www.facebook.com/events/213098799155137/:

 

Już po raz drugi organizujemy wielkanocną zbiórkę pod nazwą „Paczka dla Bohatera”.

Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.
Przedsięwzięcie to jest inicjatywą społeczną, której głównym celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość Ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacjach ruchu oporu oraz byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów oraz osób represjonowanych przez PRL. Ponadto uczestnictwo w w/w akcji ma na celu popularyzowanie i utrwalanie w pamięci społecznej dziejów walk niepodległościowych, udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i obywatelskiego oddania Ojczyźnie oraz osób jej zasłużonym.

Zbiórkę planujemy prowadzić od 01 marca 2017 do 08 kwietnia 2017 roku

W dniach 8 – 9 kwietnia 2017 roku w polskich mundurach, wspólnie z przyjaciółmi żołnierzami Wojska Polskiego, funkcjonariuszami Policji, Straży Więziennej i Granicznej paczki zostaną rozwiezione do naszych Bohaterów. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi. Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej inicjatywy. Dziękujemy!

INICJATOR, ORGANIZATOR: TOMASZ SAWICKI
KONTAKT: tel. 508 182 185, e-mail: tomek.saw@interia.pl

 

Informujemy również za stroną Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin o przyjemności i zaszczycie udziału członków naszego Okręgu w tym jakże ważnym dla naszego środowiska narodowego wydarzeniu:

Dziś, w ramach II Wielkanocnej akcji: Paczka dla Bohatera, członkowie Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin, odwiedzili naszego członka honorowego Okręgu Szczecin ZŻNSZ, Pana Majora Andrzeja Kiszkę ps. „Dąb”, żołnierza NOW – AK oraz NZW, najdłużej obecnie żyjącego, a zarazem najdłużej ukrywającego się Żołnierza Wyklętego (do 1961 r.). Wizyta miała także charakter przedświąteczny, co od kilku lat czynimy jako Okręg Szczecin ZŻNSZ składając życzenia całej rodzinie Pana Majora. Wizyty te mają zawsze rodzinny charakter – podobnie było także i tym razem!
Dziś także, przedstawiciele Zarządu Okręgu Szczecin ZŻNSZ, rozwozili dary w ramach II Wielkanocnej akcji: Paczka dla Bohatera wśród żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, mieszkających w Szczecinie. Odwiedzono m.in. p. kpt. Bronisława Dzikowskiego, walczącego w lwowskiej AK, p. Danutę Sul, której ojciec, Antoni Odyniec zginął w Katyniu, a brat p. Antoniego, Czesław Odyniec walczył m.in. w bitwie pod Monte Cassino, a także (z czego niezmiernie się cieszymy), p. plut. Zygmunta Sagana ps. „Prosty”, „Major Prosty”, którzy był harcerzem Szarych Szeregów, żołnierzem AK, a także żołnierzem NSZ, który kończył podchorążówkę NSZ w Zamościu. Wszystkim wizytom towarzyszyło wzruszenie i wielkie podziękowania. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy pomóc w akcji Paczka dla Bohatera!
Cześć i chwała Bohaterom!

Fot. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin

Więcej informacji i szczegółów dotyczących tej Akcji pomocowej, jej organizacji, przebiegu oraz końcowych relacji, znajdziecie Państwo na stronie głównej: https://www.facebook.com/paczkadlabohatera/

W imieniu Organizatora tej kolejnej już akcji charytatywnej dla kombatantów i weteranów  wszystkim zarówno darczyńcom, jak i jej uczestnikom w każdy inny sposób składamy serdeczne podziękowania i oczywiście zapraszamy do kolejnych wydarzeń organizowanych w przyszłości przez ludzi wielkich serc z Paczki dla Bohatera.

Czołem Wielkiej Polsce!

Comments are closed.