IV Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę – Częstochowa 1 kwietnia 2017 r.

Tadeusz 3 kwietnia 2017 0
IV Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę – Częstochowa 1 kwietnia 2017 r.

O tegorocznej Pielgrzymce informacje przekazywane były już od pewnego czasu i nawet utworzono wydarzenie na stronie FB: https://www.facebook.com/events/1326427440778005/.

Z niego to otrzymaliśmy informacje jak poniżej, zamieszczone na stronie MW Zachodniopomorskie:

Młodzież Wszechpolska ma zaszczyt zaprosić wszystkich działaczy i sympatyków idei narodowej na IV pielgrzymkę naszego środowiska na Jasną Górę. Wyjazd ze Szczecina, w godzinach porannych (więcej informacji już wkrótce), powrót prawdopodobnie w niedzielę rano. Prosimy śledzić wydarzenie, niedługo podamy więcej szczegółów.

Podobnie jak w latach poprzednich będziemy pielgrzymować przez Tron Jasnogórskiej Pani by podziękować za otrzymane łaski i prosić o kolejne, o siłę do budowy Wielkiej Polski i zachowianie wierności Bogu i Polsce. Pielgrzymka oprócz wymiaru duchowego jest także okazją do spotkania się z narodowcami z całej Polski, do wymiany doświadczeń oraz konsolidacji środowiska.

Plan pielgrzymki:
16:45 – Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu
18:00 – konferencja w auli ojca Kordeckiego
21:00 – Apel Jasnogórki
21:30 – przemarsz pod pomnik Nieznanego Żołnierza
22:00 – zakończenie pielgrzymki

W planie Pielgrzymki na krótko przed jej rozpoczęciem pojawiła się również informacja o dodaniu do niego jeszcze jednego jakże ważnego, jak się później okazało, wydarzenia. O godzinie 15:10 zaplanowano bowiem Apel MW przed Kapitan Marią Loryś-Mirecką, wspaniałą i w podeszłym wieku Panią Kapitan która z Młodzieżą Wszechpolską spędziła około 80 lat.

Delegacja środowisk narodowych ze Szczecina po przyjeździe na Jasną Górę.

Zdjęcie MW Okręg Lubuski z Apelu przed Kapitan Marią Mirecką-Loryś:

W sieci pojawiło się do tej pory sporo filmików z różnych etapów tej Pielgrzymki. To co nam się do tej pory udało zlokalizować, umieszczamy linki poniżej:

MW Zachodniopomorskie- Marsz Niepodległości: https://www.facebook.com/MarszNiepodleglosci/videos/1361742410527823/

Marsz Niepodległości:

https://www.facebook.com/MarszNiepodleglosci/videos/1361742410527823/

https://www.facebook.com/MarszNiepodleglosci/videos/1361785647190166/

https://www.facebook.com/MarszNiepodleglosci/videos/1361102020591862/

https://www.facebook.com/MarszNiepodleglosci/videos/1361879637180767/

Poniższy link zawiera opis tego narodowego wydarzenia oraz krótką galerię zdjęciową:

Kierunki.info.pl:

https://kierunki.info.pl/2017/04/onr-pielgrzymka-srodowiska-narodowego-czestochowie-galeria-zdjec/

Opis i kilkanaście zdjęć przygotowane przez ONR i umieszczone w powyższym linku zamieszczamy dla łatwości odczytu:

ONR: Pielgrzymka Środowiska Narodowego w Częstochowie – galeria zdjęć

Wczoraj tj. 1 kwietnia br., w 300-lecie koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, odbyła się kolejna już Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę. Od samego początku obecni byli na niej działacze Obozu Narodowo-Radykalnego, nie inaczej było również w tym roku.

Punktualnie o godzinie 16:00 ONR-owcy zebrali się przed bramą Sanktuarium i razem przeszli pod Kaplicę Matki Boskiej. Reprezentację ONR-u stanowili działacze z różnych Brygad zarówno gospodarzy (ONR Częstochowa; Brygada Górnośląska), delegacja z Dolnego Śląska, ale także przedstawiciele Brygady Zachodniopomorskiej.

O godzinie 16:45 rozpoczęła się Msza Święta, która jest najważniejszym duchowym wydarzeniem w tym dniu. Po raz kolejny można było wysłuchać pięknego kazania, w którym podkreślone zostały kluczowe  wartości – Bóg, Honor i Ojczyzna.

Biskup Kazimierz Górny przestrzegał również  przed ideologią gender, którą określił mianem grzechu wobec Stwórcy. Skrytykował działania aktywistów pro-choice, ale przede wszystkim podkreślał, że postawa patriotyczna i narodowa jest bardzo ważna wśród młodych ludzi, ponieważ to oni będą przyszłością naszego narodu. Przykładem do naśladowania może być właśnie obecna tam Maria Mirecka-Loryś, która całe swoje życie poświęca z myślą o budowaniu Wielkiej Polski.

W dalszej części Pielgrzymki miała miejsce konferencja, na której głos zabrali przedstawiciele różnych organizacji patriotycznych, Obóz Narodowo-Radykalny reprezentował Kol. Tomasz Dorosz – zastępca Kierownika Głównego.

O godzinie 21:00 wszyscy pielgrzymi wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, a tuż po nim przemaszerowali pod pomnik Nieznanego Żołnierza.

Uczestnicy mieli ze sobą pochodnie, a w trakcie przemarszu odpalono czerwono-zielone race. Pielgrzymi skandowali hasła takie jak: „Cześć i chwała bohaterom”, „Nacjonaliści nadchodzą”, „Nie czerwona, nie laicka, tylko Polska katolicka” czy „Roman Dmowski wyzwoliciel Polski”.

To wydarzenie, w którym Narodowcy mogą przede wszystkim popracować nad swoją duchową postawą i umocnić się w swojej wierze oraz chęci działania i poświęcenia dla dobra Ojczyzny.  To właśnie przecież nam przyświeca hasło „Życie i Śmierć dla Narodu”.  Już wkrótce pojawi się kolejna okazja do uczestnictwa w podobnych spotkaniach, o czym na pewno będziemy informować.

W Pielgrzymce tej brali także udział reprezentanci Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i choć nieliczni to jednak widoczni i aktywni podczas wszystkich uroczystości tej Pielgrzymki.

Powyższe zdjęcie udostępnione nam przez: Okręg Świętokrzyski ZŻ NSZ‚s. Jest to również zdjęcie tytułowe wpisu.

Zdjęcia ZŻNSZ Okręg Szczecin oraz Pauliny Jadwigi (dziękujemy).

W dniu 3 kwietnia ukazała się ta poniższa informacja, którą spieszymy również tutaj zamieścić:

https://www.facebook.com/pg/Wszechpolacy/photos/?tab=album&album_id=1192863054155846

Treść tej informacji oraz piękną relację zdjęciową dla ułatwienia zamieszczamy poniżej.

FOTORELACJA: IV Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę

1 kwietnia odbyła się IV Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę, organizowana corocznie przez Młodzież Wszechpolską. W latach ubiegłych Pielgrzymka była adresowana przede wszystkim do uczniów i studentów. W tym roku formuła została poszerzona do całego środowiska narodowego, bez względu na wiek. Idea pielgrzymowania narodowców przez oblicze Pani Jasnogórskiej powstała już przed wojną. My, wszechpolacy, kontynuujemy tę piękną tradycję! Chcesz działać razem z nami? http://dolacz.mw.org.pl/

 Oto pierwszy film podsumowujący IV Pielgrzymkę Środowiska Narodowego:
 A tutaj z kolei krótka relacja z tej Pielgrzymki którą podajemy w całości za stroną https://www.facebook.com/zznsz/posts/10154649617608237:

1 kwietnia 2017 r. odbyła się po raz czwarty Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę. Wzięli w niej udział także członkowie Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, m.in. z Okręg Świętokrzyski ZŻ NSZ,Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Łomżyński, który wystawił poczet sztandarowy. Członkowie ZŻNSZ uczestniczyli w całości Pielgrzymki, kończąc jej program udziałem w złożeniu hołdu żołnierzom walczącym o niepodległość Polski pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Tam również została odmówiona modlitwa Narodowych Sił Zbrojnych. Głos zabrał także m.in. Sekretarz Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, który zaprosił zebranych do Warszawy, gdzie w połowie września odbędą się centralne uroczystości 75. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych.

 

Comments are closed.