Pokaz pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych – Stargard, 12 lutego 2017 r.

Tadeusz 15 lutego 2017 0
Pokaz pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych – Stargard, 12 lutego 2017 r.

W niedzielę, 12 lutego 2017 r. odbył się w Stargardzie pokaz pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych: „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”, w reż. Jerzego Zalewskiego.

Projekcja filmu została poprzedzona wykładem Bartłomieja Ilcewicza z Okręgu Szczecin Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, dotyczącym Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oraz sylwetki st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, żołnierza NZW, Żołnierza Wyklętego.

Do stargardzkiego Clubu Cotara przybyło kilkadziesiąt osób, które stworzyły wspaniałą atmosferę, z polskimi dziejami w tle. Okazuje się, że takich spotkań w Stargardzie nie ma za wiele, tym bardziej cieszy fakt, że tyle osób chciało posłuchać i zobaczyć historię Bohaterów, którzy walczyli o wolną, niepodległą i prawdziwie suwerenną Polskę. Mamy nadzieję, że takie spotkania zaowocują na przyszłość kolejnymi prelekcjami i pokazami.

Wielkie podziękowania należy skierować do jednego z organizatorów pokazu: Fan Clubowi Pogoni Szczecin – FC Stargard, za przygotowanie projekcji. Organizatorem wydarzenia był także Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin, współorganizatorem zaś: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

Powyższa informacja umieszczona została w linku:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=575004896041132&id=277459875795637

 

Fot. Tadeusz Juchniewicz

Dodatkowo umieszczamy bardzo ciekawe ujęcia:

Fot. Anna Maria Rzepecka

Comments are closed.