Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Szczecin, 1 marca 2017 r.

Tadeusz 13 lutego 2017 0
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Szczecin, 1 marca 2017 r.

Armio Wyklęta! Dziś Szczecin o Was pamięta!

W imieniu organizatora tego corocznego Marszu Pamięci Zołnierzy Wyklętych w Szczecinie, Porozumienia Środowisk Patriotycznych w Szczecinie, już teraz zapraszamy wszystkich Szczecinian i gości odwiedzających w tym dniu gród Gryfa. Przyjdźcie na Mszę św. przed Marszem oraz dołączcie do nas na samym Marszu – zaraz po Mszy św. Nie może Ciebie zabraknąć.

Przyjdź i oddaj hołd Bohaterom Wyklętym!

Tutaj informacja od organizatora i wszystkie dodatkowe szczegóły.

1 marca 2017 r. (środa) w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ulicami Szczecina przejdzie, organizowany od kilku lat – Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia uczcimy Bohaterów, którzy nie złożyli broni i w latach 1944 – 1963 walczyli z sowieckim i rodzimym, komunistycznym okupantem. Walczyli o wolną, niepodległą i w pełni suwerenną Polskę, Ojczyznę czystą jak łza. Za walkę często płacili najwyższą cenę – cenę swojego życia.

Pamiętamy o żołnierzach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i innych organizacji powstania antykomunistycznego.

Marsz przejdzie w hołdzie dla Nich – Żołnierzy Wyklętych!

Spotykamy się o godz. 19:30 na Placu Orła Białego, skąd przejdziemy w Marszu na Plac Grunwaldzki, gdzie odbędzie się m.in. Apel Pamięci i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary komunistycznego terroru. Marsz poprzedzi uroczysta Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, która rozpocznie się o godz. 18:00 w Katedrze p.w. św. Jakuba.

Organizator Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie.

Współorganizator: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie.

Patronat: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie.

Prosimy o zabranie ze sobą zniczy, które zapalone poniesiemy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

PRZYJDŹ I ODDAJ HOŁD BOHATEROM – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/585047588359606/

 

Comments are closed.