17 grudnia 2016 r. odbyła się Szczecińska Pikieta Antykomunistyczna.

Tadeusz 21 grudnia 2016 0
17 grudnia 2016 r. odbyła się Szczecińska Pikieta Antykomunistyczna.

Jak już informowaliśmy o tym mającym się odbyć wydarzeniu, tak jak planowano 17 grudnia odbyła sią ta pikieta. Publikujemy tutaj relację z tej pikiety zamieszczoną na stronie Porozumienia Środowisk Patriotycznych:

https://www.facebook.com/Porozumienie-%C5%9Arodowisk-Patriotycznych-w-Szczecinie-836108273121877/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf.

Również z tej strony pochodzą opublikowane przez nas poniższe zdjęcia.

Szczecin uczcił pamięć swych mieszkańców i również tych wszystkich z innych, strajkujących wtedy w 1970 roku oraz ofiary tamtych dni władzy socjalistycznej w Polsce. Oni już wtedy powiedzieli NIE i domagali się lepszego życia. Pamiętamy!

17 grudnia 2016 roku, w rocznicę wydarzeń grudniowych w roku 1970, na Placu Grunwaldzkim odbyła się Szczecińska Pikieta Antykomunistyczna. Organizatorem tego zgromadzenia było Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie, a więc lokalne struktury Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Stowarzyszenia KoLiber, a także miejscowa organizacja Polski Szczecin. Na Placu Grunwaldzkim zgromadziło się ponad sto osób. Manifestację prowadził kol. Krzysztof Rudzki, a przemówienia wygłosili: Władysław Czyżewski jako świadek historii, p. Andrzej Karut, a także, z ramienia młodych, kol. Tomasz Dorosz. Apel Pamięci odczytał kol. Bartłomiej Sagan. Delegacje organizacji złożyły kwiaty pod tablicą w hołdzie ofiarom systemu komunistycznego. Zgromadzenie zakończono odśpiewaniem hymnu. Warto dodać, że składanie kwiatów zakłóciła grupka powiązana najwyraźniej z tzw. Komitetem Obrony Demokracji. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie!

Porozumienie Środowisk Patriotycznych

 

Comments are closed.