Spotkania z Leszkiem Żebrowskim na Kresach Zachodnich Rzeczypospolitej – 17-20 listopada 2016 r.

Tadeusz 13 listopada 2016 0
Spotkania z Leszkiem Żebrowskim na Kresach Zachodnich Rzeczypospolitej – 17-20 listopada 2016 r.

Zdjęcie tytułowe wpisu pobrane ze strony: https://www.facebook.com/LeszekZebrowskiNSZ/

Z nieukrywaną radością i dumą informujemy, że już w tym tygodniu rozpocznie się na Pomorzu Zachodnim cykl spotkań z Leszkiem Żebrowskim. Nie przebrzmiały jeszcze echa Marszu Niepodległości, a już mieszkańcy naszego regionu będą mieli okazję zapoznać się z prawdziwą i niezafałszowaną historią narodową Polski ostatnich dzisięcioleci.

Spotkania odbędą się w kolejności:

17 listopada – Gryfice,

gryfice

18 listopada – Szczecin,

szczecin

19 listopada – Nowogard,

nowogard

20 listopada – Stargard

stargard

Wszystkie szczegóły dotyczące miejsca, czasu oraz tematów spotkań podane są na załączonych powyżej plakatach.

W imieniu organizatorów tych spotkań zapraszamy wszystkich mieszkańców tych miast; w niektórych z nich Leszek Żebrowski będzie gościł po raz pierwszy.Powitajmy go więc tak jak tego wymaga staropolska gościnność.

Powiadamiajcie więc swoich znajomych, kolegów i przyjaciół o tych wyjątkowych w tematyce i atmosferze spotkaniach i niech nas będzie jak najwięcej. Pokażmy naszemu gościowi, że Polacy z ziem Pomorza Zachodniego nie tylko są obecni na Marszach Niepodległości, pikietach i innych patriotycznych i narodowych wydarzeniach, ale również pragną poznawać prawdziwą historię naszych Bohaterów i naszego Narodu na takich wyjątkowych spotkaniach z niekwestionowanym znawcą i badaczem tych zagadnień, od ponad ćwierć wieku.

Ze strony https://www.facebook.com/Zwi%C4%85zek-%C5%BBo%C5%82nierzy-Narodowych-Si%C5%82-Zbrojnych-Okr%C4%99g-Szczecin-277459875795637/

umieszczamy informacje o tych kilku spotkaniach w Gryficach, Nowogardzie, Stargardzie i po raz kolejny w Szczecinie! Jak już informowaliśmy, każde z tych czterech spotkań będzie wykładem jaki przedstawi Leszek Żebrowski pod innym tematem.Warto więc może zaplanować udział w każdym z nich. Na przykład:

18 listopada 2016 r. w Szczecinie nasz szanowny prelegent zaprezentuje temat: „W szponach czerwonych”, promując także jedną ze swoich najnowszych książek – „Czerwona trucizna”. Spotkanie rozpocznie się w siedzibie Fundacji Małych Stópek o godz. 18:00, ul. Świętego Ducha 9.

Organizatorami wykładu są: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin oraz Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Współpraca: Fundacja Małych Stópek.

Wydarzenie sfinansowane dzięki zbiórce publicznej: Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych, organizowanej przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego.

Kilka słów o prelegencie.
Leszek Żebrowski to historyk i publicysta, działacz społeczno-polityczny, badacz podziemia niepodległościowego, specjalizujący się w tematyce podziemia narodowego, zasiada w Radzie Historycznej Związku Żołnierzy NSZ.

W latach 70. i 80. działał w opozycji antykomunistycznej.

Publikuje artykuły dotyczące swoich badań historycznych m.in. w „Naszym Dzienniku”, „Naszej Polsce”, w prasie polonijnej. Jest też publicystą Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz autorem haseł z Encyklopedii „Białych Plam”, głównie na tematy NSZ, NOW, NZW, GL, AL, UB, oraz biogramów osób związanych z tymi organizacjami.

Autor m.in. Mity przeciwko Polsce. Żydzi. Polacy. Komunizm 1939-2012., W szponach czerwonych. Komunizm i (post)komunizm w Polsce po 1944 r., Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia, Tajne oblicze GL-AL i PPR. Dokumenty. T. 1–3., Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty 1942-1944, Brygada Świętokrzyska NSZ w fotografiach i dokumentach, Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku.

NA WYKŁADACH BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPIENIA KILKU KSIĄŻEK AUTORA JAK RóWNIEŻ BARDZO CIEKAWYCH POZYCJI O TEMATYCE NARODOWEJ!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

NA WSZYSTKIE WYKŁADY WSTĘP WOLNY!

 

Comments are closed.