Ogólnopolska kwesta „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych” – Szczecin 1 listopada 2016 r.

Tadeusz 3 listopada 2016 0
Ogólnopolska kwesta „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych” – Szczecin 1 listopada 2016 r.

W Szczecinie również kwestowano, po raz kolejny! Pierwsza z fotorelacji! Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych!

Fot. Adam Czarniawski

Tym powyższym wpisem zaczęliśmy naszą informację o tej zbiórce. Zbiórce, która jest jedną z najbardziej wiarygodnie i rzetelnie przywracającej pamięć o żołnierzach drugiej konspiracji. Podczas tej zbiórki pojawiało się wyjątkowo wiele pytań o Żołnierzy Wyklętych. Wielu także darczyńców nie potrzebowało, a wręcz nie chciało brać przekazywanych im ulotek twierdząc, że już dobrze wiedzą na jakie cele idą ich pieniądze i mają do nas pełne zaufanie. Nie była to więc tylko jakaś tam kolejna zbiórka i „skok na kasę”, lecz bardzo specjalna lekcja historii. Historii całkowicie nieznanej i nawet więcej – zafałszowanej także jeszcze dzisiaj. Te kilka godzin kwestowania jeszcze raz uświadomiło nam, że deszcz i wiatr jest niczym w porównaniu z gorącymi i o dziwo jeszcze dla Polski ciągle bijącymi sercami naszych Rodaków.
A to wszystko co robimy w wielkim trudzie i bez finansowania jest dla nich – naszych Wyklętych do dzisiaj Bohaterów i dla nowego pokolenia Polaków. Chcemy bowiem by nasi następcy obudzili się w końcu z wieloletniego letargu i zaczęli od nowa budować Wielką Polskę na solidnym fundamencie: Bóg – Honor – Ojczyzna!
Jeszcze jeden wpis i kilka zdjęć pobranych z sieci dzięki uprzejmości bezinteresownych fotografów. Dzięki im za uwiecznienie tego Dnia Wszystkich Świętych w Szczecinie.

Tutaj obszerna relacja z tej zbiórki ze strony  https://www.facebook.com/Zwi%C4%85zek-%C5%BBo%C5%82nierzy-Narodowych-Si%C5%82-Zbrojnych-Okr%C4%99g-Szczecin-277459875795637/

Po raz kolejny w naszym województwie odbyła się zbiórka publiczna: Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych, organizowana w całej Polsce przez Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Od 29 października do 1 listopada 2016 r. kwestowano w 10 miejscowościach woj. Zachodniopomorskiego: Szczecinie, Koszalinie, Sławnie, Kołobrzegu, Gryficach, Gryfinie, Nowogardzie, Świnoujściu, Pyrzycach i Niemicy. W całym regionie kwestowało ok. 150 osób! Wśród nich również członkowie i sympatycy Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin. WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla tych, którzy podjęli się wolontaryjnej pracy! Wsparliśmy zbiórkę organizacyjnie, ale także kwestując – to bardzo ważne!
Na cmentarzach w regionie kwestowali m.in. osoby związane organizacyjnie oraz poprzez sympatię i wsparcie z: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin, kibice Patriotyczna Pogoń Szczecin, członkowie i sympatycy KoLiber Szczecin, Młodzież Wszechpolska – Okręg Zachodniopomorski, Obozu Narodowo – Radykalnego Brygady Zachodniopomorskiej, harcerki ze szczecińskiego zastępu ZHP „Leśne bestie” z 7 Drużyny Wędrowniczej „Wataha”, oraz wielu młodych a także starszych patriotów z wielu miejsc naszego województwa, którzy pamiętają o Żołnierzach Wyklętych! Mamy nadzieję, że dzięki zbiórce uda się nam zrealizować wiele cennych inicjatyw upamiętniających Żołnierzy walczących o wolną, niepodległą i w pełni suwerenną Polskę.
Choć pogoda nie rozpieszczała – zrobiliśmy i robimy to dla Bohaterów! Dla Żołnierzy Wyklętych, których znaczna część walczyła także w podziemiu narodowym!
Cześć Im i chwała!
CWP!

img_20161101_163456
Niezależnie od końcowego wyniku tej kwesty w Szczecinie i na całym Pomorzu Zachodnim chcielibyśmy tą drogą podziękować tak organizatorowi i jednocześnie koordynatorowi tego wspaniałego patriotycznego wydarzenia tutaj na Kresach Zachodnich Rzeczypospolitej, wszystkim wolontariuszom – godzinami moknącym w deszczu i stojących na chłodzie do późnych godzim wieczornych, ale przede wszystkim dziękujemy wszystkim darczyńcom. Tym starszym i tym najmłodszym. Dziękujemy za Waszą hojność na miarę swoich możliwości. Dziękujemy za zrozumienie i dobre słowo. Dziękujemy za wsparcie i ciekawe rozmowy. My zaś, w imieniu Fundacji im. Kazimierza Wielkiego – ogólnopolskiego organizatora zbiórki, możemy zapewnić Was wszystkich, że uzyskane tą drogą środki posłużą tak jak w latach ubiegłych do dalszego przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Do pielęgnowania naszej historii o tak ukrywanym przez lata polskim podziemiu narodowym w okresie II wojny światowej i w czasach okupacji sowieckiej, a potem zdradzieckich rządów pachołków Moskwy. Idea żołnierzy formacji narodowych i prawda o nich nie zostanie zatarta i nie zaginie, dopóki nasza pamięć trwa. Do zobaczenia za rok i niech nas będzie jeszcze więcej.
Cześć i Chwała Bohaterom!

Comments are closed.