IV Akcja „Znicz dla Bohatera” – Szczecin, 29 października 2016 r.

Tadeusz 30 października 2016 0
IV Akcja „Znicz dla Bohatera” – Szczecin, 29 października 2016 r.

zbiorowe-na-ponarach

Organizacje patriotyczne i sympatycy włączyły się jak co roku w kolejną już edycję Akcji „Znicz dla Bohatera” zorganizowaną przez GRH 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie.

Zamieszczamy tutaj na stronie szczecińskiego Porozumienia Środowisk Patriotycznych (PŚP) kilka wpisów z tej pięknej akcji pamięci o naszych Bohaterach poległych za Polskę – w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych.

Wprowadzenie ze strony organizatora akcji GRH 12 Pułku Ułanów Podolskich: https://www.facebook.com/grh12pulk/?fref=nf:

Dobry Wieczór.

Dziś wielu z Nas odwiedziło cmentarze, mimo niesprzyjającej pogody zadbało o groby bliskich. My także w Szczecinie w ramach akcji IV Znicza dla Bohatera zajęliśmy się grobami Bohaterów, żołnierzy Września, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Armii Krajowej, WiN, NSZ, BOA , 1 i 2 AWP i innych.
Wiemy że w wielu miejscach wielu wspaniałych ludzi, również pamiętało o tych, którzy odeszli, a kochali Polskę ponad wszystko.

Prosimy Was zapalcie choć jeden znicz na grobie opuszczonym, pomódlcie się przez chwilę za tych co oddali życie za Polskę i żyli dla Polski.
Niech to będzie czas zadumy i pamięci ….

Ps. poniżej kilka zdjęć z dzisiejszej akcji … dziękuję wszystkim, za udział , min. członkom Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin, kibicom Pogoni Szczecin, członkom GRH 12 Pułk Ułanów Podolskich, strzelcom z Jednostki Strzeleckiej w Szczecinie, żołnierzom 12 Brygady Zmechanizowanej oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Dziękujemy księdzu Tomaszowi Radosławowi Kancelarczykowi i ojcu Pawłowi Stefanowskiemu.

1 2 3 4 5 6 7

I dodatkowo kilka linków z relacji medialnych przedstawiających tę akcję serca:

http://radioszczecin.pl/1,344752,organizacje-patriotyczne-dbaja-o-mogily-poleglyc

https://www.facebook.com/prawyszczecin/videos/1654808734849206/

http://szczecin.tvp.pl/27534983/znicz-dla-bohatera

Szczecin w osobach reprezentantów lokalnych organizacji patriotycznych i narodowych, jak również zwykłych mieszkańców, czujących się Polakami ciągle pamięta i działa.

CWP!

 

 

Comments are closed.