Spotkania z Leszkiem Żebrowskim w Słupsku, Koszalinie i Kołobrzegu – 20 i 21 maja 2016 r.

Tadeusz 17 maja 2016 0
Spotkania z Leszkiem Żebrowskim w Słupsku, Koszalinie i Kołobrzegu – 20 i 21 maja 2016 r.

W dniach 20 i 21 maja w Słupsku, Koszalinie oraz w Kołobrzegu odbędą się spotkania z Panem Leszkiem Żebrowskim, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny, a wszystkie potrzebne informacje i szczegóły podane są poniżej, zarówno w opisach, jak i na wklejonych plakatach. Wklejone są również linki do tych trzech spotkań.

Warto przekazywać tę informację dalej, bo wiedzy na tematy pomijane powszechnie nigdy nie jest za dużo.

Słupsk

Spotkanie w Słupsku 20 maja.

Młodzież Wszechpolska (koło słupskie) oraz stowarzyszenie Narodowy Słupsk zapraszają na spotkanie z historykiem – p. Leszkiem Żebrowskim – specjalistą w temacie Żołnierzy Wyklętych.

Spotkanie odbędzie się 20 maja 2016 roku (godzina 18:00) w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Słupsku (ul. Paderewskiego 9).

Leszek Żebrowski – polski publicysta historyczny, syn oficera Armii Krajowej, Służby Zwycięstwu Polski i Związku Walki Zbrojnej – Franciszka Żebrowskiego. Od połowy lat 80. prowadzi badania dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945 roku. Specjalizuje się w dziejach polskich narodowych organizacji konspiracyjnych w okresie II wojny światowej (Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowej Organizacji Wojskowej) i narodowego odłamu żołnierzy wyklętych (w tym Narodowego Zjednoczenia Wojskowego), w dziejach komunistycznej konspiracji i partyzantki z lat 1942-1945 oraz stalinowskiej bezpieki. Pionier badań nad Narodowymi Siłami Zbrojnymi w Polsce. Za książkę „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia” otrzymał Nagrodę Fundacji im. Jerzego Łojka.

Wykład Leszka Żebrowsiego pt. „NSZ i AK, a Armia Ludowa, Gwardia Ludowa” jest refundowany przez Fundację Kazimierza Wielkiego i dofinansowany ze zbiórki „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. Patronat nad wydarzeniem objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin.

Słupsk: https://www.facebook.com/events/596747290501108/

 

Koszalin

Spotkanie w Koszalinie 21 maja.

21 maja 2016 r., o godzinie 13:00, w Hotelu Sport, ul.Sportowa 14, Koszalin, odbędzie się wykład historyczny pt.: „Żołnierze NSZ, AK, WiN i NOW” który wygłosi Leszek Żebrowski.

Leszek Żebrowski – ekonomista, historyk. Znawca tematyki podziemia narodowego , autor takich publikacji jak:
– „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia.”
– „Mity przeciwko Polsce. Żydzi. Polacy. Komunizm”
– „Paszkwil Wyborczej”
– „W czerwonych szponach”
Podczas spotkania będzie można nabyć książki autorstwa Leszka Żebrowskiego.

Spotkanie organizują: Młodzież Wszechpolska Koszalin, Obóz Narodowo-Radykalny Koszalin, Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, oraz Kibice Gwardii Koszalin. Patronatem wydarzenie objął Związek Żołnierzy NSZ Okręg Szczecin.

Koszalin: https://www.facebook.com/events/263006430717365/
Kołobrzeg
 Spotkanie w Kołobrzegu 21 maja.

Młodzież Wszechpolska Kołobrzeg wraz Fundacją im. Kazimierza Wielkiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z zasłużonym dla polskiej historiografii okresu powojennego publicystą historycznym Leszkiem Żebrowskim. Tematem zbliżającej się prelekcji będzie cieszące się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem zagadnienie polskiego podziemia niepodległościowego po roku 1944. Wiążące się z nim sylwetki polskich bohaterów stanowiących opór dla utwierdzającej się władzy komunistycznej oraz zachodzącego w Polsce procesu sowietyzacji stanowiły do niedawna temat rzadko poruszany, nad którym debata społeczna miała szansę zaistnieć dopiero po roku 1989. Wyparci jednak przez narrację historyczną okresu PRL oraz częściowo zapomniani przez elity odradzającej się w Polsce demokratycznej Rzeczpospolitej, dotarli do szerszej świadomości poprzez działalność publicystów, takich jak właśnie Leszek Żebrowski oraz istnienie lokalnych inicjatywy społecznych, gdzie dla przykładu w środowisku kołobrzeskim od 5 lat w dniu 1 marca organizowany jest przez organizacje patriotyczne Marsz Żołnierzy Wyklętych. Patronatem wydarzenie objął Związek Żołnierzy NSZ Okręg Szczecin.

Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych,
Kołobrzeg, ul. Katedralna 12
Sala konferencyjna hotelu Centrum
21 maja, godzina 17:30

Kołobrzeg: https://www.facebook.com/events/1692766884308692/

Czołem Wielkiej Polsce!

Comments are closed.