Nadchodzi miesiąc eurodrożyzny

admin 7 maja 2012 0

Nadchodzi miesiąc eurodrożyzny  - niezalezna.pl(foto. Mikołaj Dyk/sxc.hu)
To co kibice zwykli nazywać wielkim świętem piłki, dla mieszkańców centrów miast gospodarzy Euro może okazać się przekleństwem – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Będzie drogo i pytanie brzmi tylko, czy tak nie pozostanie.

Kto mieszka w pobliżu stadionu, dworca kolejowego, strefy kibica czy po prostu w centrum Warszawy, Wrocławia, Gdańska lub Poznania, powinien odpowiednio wcześniej zrobić zapasy jedzenia – radzi „DGP”, według którego nawet o 10 proc. więcej zapłacimy za piwo, wódkę, napoje bezalkoholowe i jedzenie, zwłaszcza za wszelkiego rodzaju przekąski. A że kibice lubią potrawy z grilla, więc np. popularna „karkówka” może zdrożeć nawet o jedną trzecią.

Jeden z właścicieli sklepu ogólnospożywczego w centrum Wrocławia wręcz powiedział, że mistrzostwa będą dla sklepikarzy idealną okazją do odrobienia części strat, jakie ponoszą w walce z wielkimi sieciami. W miastach w tym czasie będą korki, mieszkańcom nie będzie się więc opłacało ryzykować wyjazdów na obrzeża, do super i hipermarketów.

Jeszcze bardziej niż ceny żywności pójdą w górę ceny noclegów (niektórzy hotelarze podnieśli je nawet o 100 proc.) oraz przejazdy taksówkami, w których wzrosną opłaty za „trzaśnięcie drzwiami”.

Autor:
gb,

| Źródło:
PAP,

<!–

–>

Article source: http://niezalezna.pl/27912-nadchodzi-miesiac-eurodrozyzny

Comments are closed.