Czy w Szczecinie rzeczywiście demonstrowano za sprowadzeniem imigrantów do Polski?

olw1 14 grudnia 2015 0
Czy w Szczecinie rzeczywiście demonstrowano za sprowadzeniem imigrantów do Polski?

O godzinie 14:00 na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie rozpoczęła się pikieta zwolenników sprowadzenia do Polski muzułmańskich imigrantów. Niemal natychmiast po rozpoczęciu, z pobliskiego tramwaju linii „11” wysiadła zorganizowana grupa nacjonalistów, polskich patriotów, która pojawiła się na manifestacji środowisk lewicowo-liberalnych. Policja nie była w stanie zapewnić bezpieczeństwa organizatorom ze Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita i ich niemieckim gościom, gdyż narodowców przybyło zbyt wiele.

Liczna grupa patriotów wysiadła z tramwaju na placu zaznaczając swoją obecność środkami pirotechnicznymi i ruszyła w kierunku organizatorów. Prowokacyjne zachowanie lewicowych aktywistów zaowocowało przepychankami, w wyniku których anarchiści utracili jeden ze swoich banerów. Do akcji wkroczyły odwody policji, które zaczęły rozdzielać manifestujących. Użyto gazu i zatrzymano kilka osób.

Od tego momentu pl. Grunwaldzki rozdzielał kordon policji. Po jednej stronie stali zwolennicy tolerancyjnej polityki imigracyjnej, po drugiej jej przeciwnicy. Nacjonaliści bez przerwy zagłuszali manifestację anarchistów. Przyszło im to z łatwością, gdyż mieli zdecydowaną przewagę liczebną. Do spontanicznej grupy patriotów dołączali przypadkowi przechodnie wyrażający poparcie dla idei obrony granic przed obcym i groźnym elementem kulturowym.

Szczecin wolny od islamu!

 

Comments are closed.