Oświadczenie Porozumienia Środowisk Patriotycznych w Szczecinie w sprawie budowy nowego stadionu piłkarskiego w Szczecinie.

Tadeusz 19 października 2015 0
Oświadczenie Porozumienia Środowisk Patriotycznych w Szczecinie w sprawie budowy nowego stadionu piłkarskiego w Szczecinie.

Oświadczenie Porozumienia Środowisk Patriotycznych w Szczecinie.

Organizacje skupione w Porozumieniu Środowisk Patriotycznych w Szczecinie, które w przeciągu kilku lat zorganizowały wiele inicjatyw nie tylko patriotyczno – narodowych, ale również społecznych, w pełni popierają działania środowiska sportowego, w tym kibiców skupionych w SKPS „Portowcy”, w kwestii budowy nowego stadionu piłkarskiego w Szczecinie.
Klub Pogoń Szczecin jest wizytówką w powojennej historii miasta; szkoli wiele grup młodzieżowych, a na mecze przychodzą nie tylko mieszkańcy Szczecina, ale także tysiące osób z całego regionu Pomorza Zachodniego. Pogoń Szczecin jest czymś więcej niż tylko klubem piłkarskim, wymaga więc poważnego traktowania przez władze Szczecina, w tym Prezydenta, wybranego przez mieszkańców miasta.
Uważamy, że projekt modernizacji wysłużonego już stadionu, w tak dużym i mocno rozpoznawalnym piłkarskim mieście jest złym pomysłem i wyrzuceniem publicznych pieniędzy w błoto. Szczecin zasługuje na nowy i w pełni nowoczesny stadion !
Stajemy się pośmiewiskiem całej Polski, gdyż praktycznie tylko Szczecin nie ma nowego stadionu piłkarskiego, a ma klasową jak na warunki polskie drużynę piłkarską. Nowe stadiony mają miasta takie jak: Tychy, czy Lublin, mimo tego, że ich drużyny nie grają w Ekstraklasie.
Oczekujemy pełnej i transparentnej informacji, podanej przez media: kto opiniował i zatwierdził pomysł modernizacji starego stadionu, a nie budowy nowego obiektu.
Jako kilkutysięczne środowisko mieszkańców Szczecina żądamy zmiany planu z modernizacji na budowę całkiem nowego stadionu.
Plusy budowy nowego stadionu są szeroko opisywane przez media i środowisko sportowe, więc nie ma potrzeby opisywać ich ponownie.
Jest jeszcze czas na zmianę decyzji, a nie brnięcie w niepotrzebne wyrzucanie publicznych pieniędzy. Apelujemy o poczynienie przez władze miasta starań w kierunku pozyskania do udziału w przedsięwzięciu inwestora zewnętrznego.
Solidaryzujemy się ze wszystkimi działaniami mającymi wpływ na zmianę decyzji Prezydenta Szczecina w temacie budowy nowego stadionu, zamiast modernizacji starego.

 

Zdjęcie tytułowe: Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin Portowcy

http://www.facebook.com/StadionDlaSzczecin

http://www.stadiondlaszczecina.pl/

Comments are closed.