Ziemie Zachodnie w koncepcjach politycznych i wojskowych Narodowych Sił Zbrojnych – wykład dr Rafała Sierchuły z poznańskiego oddziału IPN.

Tadeusz 2 października 2015 0
Ziemie Zachodnie w koncepcjach politycznych i wojskowych Narodowych Sił Zbrojnych – wykład dr Rafała Sierchuły z poznańskiego oddziału IPN.

W dniu 1 października odbył się kolejny akcent szczecińskich obchodów 73. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych.

Arcyciekawy wykład dr Rafała Sierchuły o Ziemiach Zachodnich w koncepcjach politycznych i wojskowych NSZ zainteresował sporo słuchaczy, zwłaszcza młodych ludzi z narodowych ugrupowań Szczecina.

Ponadto nastąpiło uhonorowanie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana Szczecin przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin Krzyżem Zasługi ZŻ NSZ z okazji 25 – lecia Związku za pomoc i popieranie inicjatyw ZŻ NSZ w różnych formach, na przestrzeni ostatnich kilku lat. Gratulujemy!

Na tym wykładzie byli obecni także kombatanci: kpt. Henryk Rafalski ps. „Hen” oraz kpt. Waldemar Gałuszko ps. „Szatan”.

Po wykładzie odbyła się dyskusja, zadano sporo pytań a prelegent przekazał do zapoznania się kopie ciekawych materiałów propagandowych NSZ z czasów wojny.

Na zakończenie kilka wspólnych pamiątkowych zdjęć, bo przecież spotkania z takim gościem nie można pozostawić bez zapisu historycznego.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim tym, dzięki którym był to tak udany wieczór.

Cześć i chwała żołnierzom NSZ!

 

 

Polecamy galerię zdjęć kol. Damiana Adamusa. Dziękujemy.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.400154636859493.1073741852.277459875795637&type=3

Comments are closed.