Pod Platanami – spotkanie ze szczecińskimi NGO.

olw1 5 czerwca 2015 0
Pod Platanami – spotkanie ze szczecińskimi NGO.

W ubiegłą niedzielę odbyło się Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych, w którym poza najważniejszą organizacją z punktu widzenia dziedzictwa narodowego jaką jest ZŻ NSZ Okręg Szczecin (link do relacji) zaprezentowała się również szczecińska Młodzież Wszechpolska.

Zgodnie z formułą wydarzenia Wszechpolacy zajęli miejsce przy swoim stoisku, gdzie przedstawili mieszkańcom Szczecina przepiękne zdjęcia z działalności obozu narodowego w dwudziestoleciu międzywojennym oraz podkreślając kontynuację tej działalności zdjęcia z akcji MW przeprowadzanych aktualnie.

fot. E. Lechowicz

fot. E. Lechowicz

Ponadto przy stoisku były rozdawane ulotki promujące organizację i co zdaje się chyba najcenniejsze aktywiści promowali działalność lokalnej MW poprzez bezpośrednią rozmowę z zainteresowanymi osobami.

Nie sposób nie wspomnieć, że był to szczególnie ważny dzień dla tego szczecińskiego zrzeszenia, ponieważ na Jasnych Błoniach narodowcy ze Szczecina byli wspierani przez samego prezesa MW Adama Andruszkiewicza oraz członka Zarządu Głównego Łukasza Walczaka.

fot. E. Lechowicz

fot. E. Lechowicz

Przy stoisku można było zauważyć sporo rodzin z dziećmi oraz młodych osób i jak uważają Wszechpolacy byli to dla nich najważniejsi goście, ponieważ to na nich liczą najbardziej w codziennej pracy nad budową małej, lokalnej Ojczyzny.

Comments are closed.