Msza św. Za Ojczyznę i Naród polski i spotkanie w Kinie Patriotycznym.

Tadeusz 28 listopada 2014 0
Msza św. Za Ojczyznę i Naród polski i spotkanie w Kinie Patriotycznym.

W dniu wczorajszym, jak co miesiąc w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiona została Msza św. za Ojczyznę i Naród polski. W obecności pocztów sztandarowych i przy pięknej homilii księdza Tomasza wspólnie modliliśmy się w intencjach wspomnianych.

Msza ta i spotkanie po niej są pozytywnym przykładem współdziałania patriotycznych i narodowych organizacji w Szczecinie na polu odzyskiwania Wolnej Polski. Zachęcamy jak największą liczbę Szczecinian do włączenia się i uczestnictwa w tych Mszach św. Następna juś w następnym miesiącu. Szczegółowe informacje, jako, że jest to okres Bożego Narodzenia i mogą zajść pewne zmiany,  będą jeszcze podawane nieco później.

Wczorajsza Msza św. odbyła się w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie i jak zawsze o godzinie 18:00.

Spotkanie filmowe natomiast miało miejsce w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Ciwitas Christiana” w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 20/3. Prezentowany był film z pomocą Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Szczecin, p.n.” Kobiety i wojna”,  pokazujący rolę i poświęcenie polskich kobiet w różnych działaniach podczas II Wojny Swiatowej na wszystkich frontach. Film był dokumentem w większości wspomnieniowym starszych w czasie jego powstawania już pań, lecz jakże młodych i zdeterminowanych dziewczyn w czasie wojny. Wspaniały kolejny przykład polskiego Patriotyzmu i wychowania w domu.

Do zobaczenia za miesiąc.

Podajemy link do tego wydarzenia umieszczany na wielu stronach FB.

https://www.facebook.com/events/1730024233888692/?ref=22

 

POLSKI SZCZECIN.

Comments are closed.