Donald Tusk nie wyciągnie konsekwencji wobec uczestników afery podsłuchowej

admin 23 czerwca 2014 0


Donald Tusk nie wyciągnie konsekwencji wobec uczestników afery podsłuchowej

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Gdańsku  wspólnie z przebywającym w Polsce premierem Hiszpanii premier Donald Tusk zabrał głos w sprawie oczekiwanych dymisji w swoim rządzie. Do spodziewanych zmian jednak nie dojdzie.

Po przedstawieniu wspólnych dla państwa polskiego i Hiszpanii działań na rzecz Unii Europejskiej Donald Tusk odniósł się do sytuacji politycznej zaistniałej w wyniku afery podsłuchowej i do kolejnych publikacji nagrań rozmów swoich bliskich współpracowników.

Premier oznajmił, iż mamy do czynienia z „niespotykanym kryzysem politycznym”. Według Tuska podsłuchy założone są przez zorganizowaną grupę przestępczą działającą na szkodę interesu publicznego i celowo destabilizują państwo, utrudniając jego funkcjonowanie przez paraliż pracy rządu w przełomowym dla Europy momencie.

Dla premiera kluczowym zadaniem jest identyfikacja grupy przestępczej, która założyła podsłuchy oraz innych bliżej nieznanych zagrożeń. Prezes Rady Ministrów nie pociągnie również do odpowiedzialności polityków zamieszanych w aferę podsłuchową, pozostawiając ich ocenę opinii publicznej i wyborcom w najbliższych wyborach.

„Osoby podsłuchujące nie będą dyktowały premierowi, co ma robić i kogo dymisjonować” – stwierdził Donald Tusk.

 

Justine

 

Article source: http://narodowcy.net/polska/9906-donald-tusk-nie-wyciagnie-konsekwencji-wobec-uczestnikow-afery-podsluchowej

Comments are closed.