SLD donosi na prof. Chazana

admin 13 czerwca 2014 0
SLD donosi na prof. Chazana


SLD donosi na prof. Chazana

http://NarodowySzczecin.pl/wp-content/plugins/image-shadow/cache/53dc9543115864c7d4b539a19aa74c91.jpgSojusz Lewicy Demokratycznej na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o złożeniu doniesienie do prokuratury na dyrektora szpitala św. Rodziny w Warszawie prof. Bogdana Chazana. Sprawa dotyczy odmowy wykonania aborcji przez lekarza.

O prof. Chazanie głośno zrobiło się za sprawą artykułu zamieszczonego na łamach „Wprost”. Tygodnik opisał historię młodej matki, która z powodu poważnej wady głowy dziecka chciała dokonać aborcji. Dyrektor Szpitala św. Rodziny, do którego zgłosiła się kobieta, odmówił jej wykonania zabiegu powołując się na konflikt sumienia. W zamian zaproponował fachową opiekę medyczną podczas porodu oraz ewentualne hospicjum dla dziecka.

Zdaniem członków SLD popełnił on przestępstwo narażając życie i zdrowie pacjentki. Na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz poinformowała, iż ze strony Sojuszu wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie.

– Jest to wniosek dotyczący narażenia życia i zdrowia pacjentki, chodzi o to, że dyrektor Chazan nie wskazał innego lekarza lub innego podmiotu, w którym można zabiegu (przerwania ciąży) dokonać – twierdzi radna. Ataki na prof. Chazana odbywają się również od wewnątrz. Rzecznik SLD Dariusz Joński poinformował, iż osoby związane z Sojuszem zasiadające w radzie społecznej szpitala św. Rodziny niezwłocznie złożą wniosek o pilne zwołanie rady.

Prof. Chazan należy do lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary. Wynika z niej, iż prawo boże ma pierwszeństwo przed prawem ludzkim, a także zawiera zobowiązanie do „przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji”. Według deklaracji wiary lekarz nie może wykonywać czynności niezgodnych z własnym światopoglądem.

źródło: rp.pl

Laszlo

Opublikowano: czwartek, 12, czerwiec 2014 20:15

Article source: http://narodowcy.net/polska/9837-sld-donosi-na-prof-chazana

Comments are closed.