Policjanci i prywatni ochroniarze pilnują grobu Jaruzelskiego. Specjalne kamery na Powązkach

admin 3 czerwca 2014 0
Policjanci i prywatni ochroniarze pilnują grobu Jaruzelskiego. Specjalne kamery na Powązkach

Policjanci i prywatni ochroniarze pilnują grobu Jaruzelskiego. Specjalne kamery na Powązkach - niezalezna.pl

Z chwilą śmierci Wojciecha Jaruzelskiego swoje zadanie zakończyli ochraniający go funkcjonariusze BOR. Tymczasem ochronę nad grobem komunistycznego dyktatora roztoczyła prywatna firma ochroniarska oraz funkcjonariusze policji. Na Powązkach Wojskowych zainstalowano nawet specjalne kamery.

Jak wynika z informacji „Super Expressu” funkcjonariusze BOR zdemontowali już kamery, anteny oraz dodatkowe lampy umieszczone w okolicach domu Wojciecha Jaruzelskiego. Zabrano również sejf, w którym prawdopodobnie znajdowała się długa broń. Funkcjonariusze BOR oficjalnie zakończyli ochranianie Jaruzelskiego.

– Z chwilą śmierci Wojciecha Jaruzelskiego nasi funkcjonariusze zakończyli działania ochronne związane z generałem. A w poniedziałek całkowicie zakończyliśmy działania ochronne przed domem przy ul. Ikara w Warszawie, czyli w miejscu, w którym mieszkała ochraniana przez nas osoba – tłumaczy w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz.

Tymczasem, reporterzy „Faktu” ustalili, że specjalnym nadzorem objęty został grób Jaruzelskiego. Jego ochroną nie zajmuje się już co prawda BOR lecz prywatna firma ochroniarska oraz policyjne patrole.

Przy kwaterze, w której pochowany został Wojciech Jaruzelski zamontowana została również specjalna kamera monitoringu. Podwyższone środki ostrożności i dodatkowe zabezpieczenia mają zapobiec ewentualnym próbom zbezczeszczenia grobu Jaruzelskiego.

Article source: http://niezalezna.pl/55974-policjanci-i-prywatni-ochroniarze-pilnuja-grobu-jaruzelskiego-specjalne-kamery-na-powazkach

Comments are closed.