Farage: nie chcę mieć nic wspólnego z Frontem Narodowym

admin 3 czerwca 2014 0


Farage: nie chcę mieć nic wspólnego z Frontem Narodowym

Nigel Farage, lider konserwatywno-liberalnej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) stwierdził w wywiadzie z BBC, że kategorycznie „nie chce mieć nic wspólnego” z Frontem Narodowym Marine Le Pen.

 

Farage przeciął tym samym spekulacje na ten temat krążące po wyborach do europarlamentu, które UKIP wygrało zdobywając 24 mandaty.

 

Wcześniej Farage powiedział, że jego partia „Musi znaleźć grupę ludzi, która naszym zdaniem jest częścią politycznej rodziny o poglądach zgodnych z regułami klasycznej liberalnej demokracji”.

 

Zdaniem lidera UKIP, Front Narodowy to „całkiem inna rodzina polityczna”. Brytyjskiemu politykowi nie pasuje również to, że w partii Marine Le Pen „wciąż czuje się Jean-Marie Le Pena [ojca Marine – przyp.]”. Farage przypomniał słowa założyciela Frontu Narodowego, które padły podczas przedwyborczej debaty dotyczącej przeludnienia na świecie. Jean-Marie Le Pen powiedział wówczas, że wirus Ebola rozwiązałby ten problem w trzy miesiące.

 

Sama Marine Le Pen również dąży do złagodzenia wizerunku swojej partii. Już w ubiegłym roku odmówiła współpracy  z Sojuszem Europejskich Ruchów Narodowych, który zrzesza takie partie jak Jobbik czy BNP.

 

 

źródło: interia.pl/BBC/telegraph.co.uk

Article source: http://narodowcy.net/europa-i-swiat/9770-farage-nie-chce-miec-nic-wspolnego-z-frontem-narodowym

Comments are closed.