Obchody dnia 3 Maja w Szczecinie – uroczystości miejskie oraz Msza św.

Tadeusz 4 maja 2014 0
Obchody dnia 3 Maja w Szczecinie – uroczystości miejskie oraz Msza św.

W dniu 3 maja pod Pomnikiem Czynu Polaków na Jasnych Błoniach w Szczecinie, o godzinie 10:00 odbyły się miejskie obchody 223-ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obecnie święto to ma również dla polskich patriotów podobny wydźwięk, choć przecież realia życia są nieporównywalne. W dalszym jednak ciągu musimy odzyskiwać dla nas naszą Ojczyznę, by stała się w pełni wolną i suwerenną.

Dlatego też Ugrupowanie Obywatelskie PATRIOTYCZNY SZCZECIN wraz z jego sympatykami wzięło udział w tej miejskiej uroczystości pod pomnikiem „Trzech Orłów”.

 

Zdjęcia: P. Bendkowski oraz nasi sympatycy i przyjaciele

 

Po miejskich uroczystościach, w samo południe w szczecińskiej Archikatedrze p.w. św Jakuba odbyła się Msza św. z okazji święta NMP Królowej Polski.

W obecności pocztów sztandarowych liczna rzesza wiernych, wypełniających katedrę, przeżywała w sposób tym razem duchowy uchwalenie Konstytucji 3 Maja i modliła się do Maryi – Królowej Polski w ten wyjątkowy dzień za Polskę – Ojczyznę naszą.

Nie sposób chyba opisać wspaniałego kazania J. E. Księdza Arcybiskupa Mińska, goszczącego w naszym mieście na zaproszenie naszego duszpasterza, J. E. Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, pełniącego w tym dniu obowiązki na Jasnej Górze.

Płomienne i szczere – z głębi serca płynące słowa Arcybiskupa Tadeusza wlały chyba w serce każdego z nas, obecnego podczas tej Mszy św., nadzieję i umocniły wiarę i nadzieję na lepsze jutro Polski.

Przypomniały one także jak istotną dla Ojczyzny i jej bytu rolę pełni Maryja i ciągłe odwoływanie się i prośby do Niej o wstawiennictwo do Pana Boga.

Tego kazania nie sposób opisać. Tego po prostu trzeba było wysłuchać i osobiście przeżyć.

Również w tej uroczystej Mszy św. uczestniczyli reprezentanci naszego Ugrupowania i jego sympatycy.

 

PATRIOTYCZNY SZCZECIN

 

Zdjecia: Paweł Bendkowski

 

 

 

Comments are closed.