W Szwecji krytyka imigrantów i LGBT została oficjalnie zakazana!

admin 28 kwietnia 2014 0


W Szwecji krytyka imigrantów i LGBT została oficjalnie zakazana!

Wskutek powołania do życia nowego prawa, w Szwecji możliwe jest ściganie internautów  krytykujących imigrantów lub środowiska LGBT. Projekt Komisji Konstytucyjnej został przegłosowany przez parlament.

Jednym z największych entuzjastów ograniczenia wolności słowa jest Andrew Norlen – członek Komisji Konstytucyjnej Riksdagu. Jak twierdzi, nowe regulacje będą miały charakter odstraszający.

Prawo ma między innymi powstrzymać Szwedów masowo narzekających w internecie, że ich państwo zmienia się w kraj trzeciego świata za sprawą imigrantów.

Autorzy tego typu komentarzy komentarzy nie będą mogli czuć się bezkarnie. Za wdrożeniem nowego prawa najbardziej optują imigranci oraz środowiska LGBT. Cały parlament szwedzki popiera zmiany w prawie, które będą wprowadzane stopniowo od lata bieżącego roku.

Wojtek NC

źródło: pikio.pl

tekst ustawy w języku szwedzkim :http://www.riksdagen.se/sv/Dokument-Lagar/Utskottens-dokument/Betankanden/Arenden/201314/KU17/

Article source: http://narodowcy.net/europa-i-swiat/9563-w-szwecji-krytyka-imigrantow-i-lgbt-zostala-oficjalnie-zakazana

Comments are closed.