Wydarzenia patriotyczno-religijne w Szczecinie.

Tadeusz 24 kwietnia 2014 0
Wydarzenia patriotyczno-religijne w Szczecinie.

Dzisiejszy dzień, a właściwie popołudnie i wieczór upłynęły w atmosferze religijno-patriotycznej.
Jak co miesiąc w ostatni czwartek miesiąca w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy odbyła się Msza św. za Ojczyznę i Naród Polski. Zawsze te msze św. z obecnością pocztów sztandarowych i wspaniałymi homiliami są odnową dla ducha i umocnieniem poczucia polskości. Tak też było i tym razem. Zachęcamy wszystkich czujących się Polakami do udziału w tych mszach świętych.
Po Mszy św. odbyło się planowane i wcześniej zapowiadane spotkanie z panem kpt. Konradem Strycharczykiem ps. „Słowik”. Zapowiadało się kolejne piękne patriotyczne przeżycie, lecz niestety z powodu nagłej choroby i konieczności hospitalizacji spotkanie to odbyło się bez udziału naszego Bohatera. Może też z tego właśnie powodu jakoś bardziej osobiście odbierało się jego do nas przemawianie z prezentowanego dwu-częściowego filmu, nagranego o życiu i walce kapitana Konrada Strycharczyka z oddzialu majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Organizatorzy: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Ugrupowanie Obywatelskie PATRIOTYCZNY SZCZECIN zdecydowali jednak nie odwoływać tego spotkania i przekazać wszystkie informacje przygotowane na temata Pana kapitana oraz zaprezentować film o nim.
Liczymy też na to, że w terminie późniejszym, o ile tylko stan zdrowia Pana kapitana na to pozwoli, odbędzie się już wtedy tylko z nim i jego wspomnieniami odrębne spotkanie. Chyba wszyscy uczestnicy dzisiejszego wieczoru bardzo by tego pragnęli.
Teraz jednak wszyscy dziekujemy Panu kapitanowi za jego energię i chęci w przygotowaniu do tego dzisiejszego wieczoru. Zyczymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i pojawienia się znowu wśród nas. Cieszymy się, że jeszcze mamy wśród nas takich Bohaterów.

PATRIOTYCZNY SZCZECIN


Kilka zdjęć z dzisiejszej Mszy św oraz spotkania.

Comments are closed.