Rząd przepłacił za spot ponad 500tyś. złotych!

admin 23 kwietnia 2014 0


Rząd przepłacił za spot ponad 500tyś. złotych!

W internecie ostatniego czasu popularność zdobył głośny spot rządu dotyczący 10 lat Polski w Unii Europejskiej. Nie jest on jednak rozpoznawalny dzięki wyjątkowemu efektowi końcowemu. O zawrót głowy przyprawia kwota, za którą został wyprodukowany. Już wiadomo, że rząd przepłacił ponad 500tyś. złotych.

Koszt produkcji i emisji filmu wynosi: 7 133 126,50 PLN brutto. Składają się na niego następujące elementy: koszt produkcji spotu – 922 843, 17 PLN brutto. Koszt zakupu czasu antenowego – 6 210 283,33 PLN brutto – informuje Centrum Informacyjne Rządu.

Nie trzeba było długo czekać na fachowe wycenienie spotu przez niezwiązanych z rządem specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem filmów promocyjnych. Zdaniem większości z nich, wartość wyprodukowanego materiału nie przekracza 400 tys. złotych. Oznacza to, iż rząd płacą niespełna milion złotych przepłacił tym samym ponad pół miliona.

W tej sprawie głos zabrał również Ruch Narodowy wydając spot podliczający możliwy koszt produkcji filmu.

Piękny spot. Niech się pokaże w telewizji. Parę osób też na tym zarobiło, bo ktoś przecież to wykonał, ktoś to zrealizował, więc to nie są pieniądze, które tak zostały wyrzucone, bo dały też miejsca pracy dla tych, którzy robili – komentuje spot rządu poseł PO Jerzy Fedorowicz.

– Zarobią przede wszystkim firmy związane z Donaldem Tuskiem i Platformą Obywatelską, czyli te, które zostały wyróżnione tym, że mogły zarobić. Nie zobaczymy pewnie tego spotu w telewizji Trwam. Nie dlatego, że telewizja Trwam nie chciałaby go emitować, tylko dlatego że w mediaplanie na pewno nie została ta telewizja uwzględniona. Pytanie, czy przy okazji tego spotu nie zostały nakręcone także inne spoty, które będą wykorzystywane przez polityków Platformy Obywatelskiej. Pytanie, czy wydanie milionów złotych na niektóre tylko media, to jest to, o co w tej chwili chodzi, żeby zjednać sobie przychylność niektórych stacji telewizyjnych – komentuje sprawę poseł PiS Andrzej Jaworski.

źródło: wp.pl

Laszlo

Article source: http://narodowcy.net/polska/9544-rzad-przeplacil-za-spot-ponad-500tys-zlotych

Comments are closed.