Syryjska armia odbija kluczowe obszary pod Damaszkiem

admin 9 listopada 2013 0

ECAG

Syryjska armia rządowa odzyskała kluczowe obszary na południe od Damaszku, kontrolowane dotychczas przez rebeliantów – podały syryjskie media państwowe.Siły lojalistyczne przejęły pełną kontrolę nad miejscowością Sbeineh na południe od syryjskiej stolicy, wypierając z niej „terrorystów”,  jak określa się w rządowych mediach, wspieranych przez Zachód rebeliantów. 

Działające w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOPW) stwierdziło, że w miejscowości tej znajdowała się jedna z ważniejszych baz rebelianckich, dla operujących pod Damaszkiem bojowników zbrojnej opozycji. 

Zajmowanie Sbeineh było transmitowane przez syryjską telewizję państwową. „Nasza bohaterska armia przejęła kontrolę… nad Sbeineh… w pobliżu Ghazalah w prowincji damasceńskiej, po rozbiciu ostatnich istniejących tam pozycji terrorystów”. Rami Abdel Rahman, z SOPW powiedział, że armia była wspierana przez libańskich bojowników Hezbollahu i inne prorządowe bojówki. W wyniku tej operacji wszystkie drogi zaopatrzenia dla rebeliantów z południa Damaszku zostały obecnie praktycznie odcięte.

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-24849809

Przeczytaj również:

Dawid Jakubowski: Rewolucja Październikowa a niepodległość Polski

Robert D. Kaplan: Kim jesteśmy? Debata o cechach narodowych

Mirosław Sułek:Potęgometria

Jarosław Tomasiewicz:Rewolucja narodowa

Dariusz Miszewski:Polacy i Czesi na Śląsku Cieszyńskim w latach 1848–1945

Article source: http://geopolityka.org.salon24.pl/546839,syryjska-armia-odbija-kluczowe-obszary-pod-damaszkiem

Comments are closed.