Nathanel: Szeryf potrzebny od zaraz

admin 26 kwietnia 2013 0

W Stanach Zjednoczonych szeryf to wybierany przez mieszkańców funkcjonariuszem na terenie powiatu lub miejscowości. Biuro szeryfa szeryfów nadzoruje więzienia (County Jail), eksmisje , wykonanie niektórych wyroków sądowych.

 

 

Szeryf tak jak to widzieliśmy na westernach , rządzi w mieście. Od jego decyzji nie ma odwołania i lepiej jest aby z szeryfem nie zadzierać.

W Stanach Zjednoczonych szeryf to wybierany przez mieszkańców funkcjonariuszem na terenie powiatu lub miejscowości. Biuro szeryfa szeryfów nadzoruje więzienia (County Jail), eksmisje , wykonanie niektórych wyroków sądowych. Szeryf prowadzi aukcje np. odebranych za nie zapłacone pożyczki czy podatki domów, także aukcje odebranych w związku z przestępstwami ,samochodów.

Podobny charakter ma inna instytucja , w Polsce nieznana, US Marshall. W chwili obecnej, okręgowy US marshal zajmuje się głównie zapewnianiem bezpieczeństwa sądów, za pomocą mianowanych przezeń zastępców (inne operacje mające zapewnić bezpieczeństwo państwu, a także sieć więzień federalnych, znajdują się w gestii różnych jednostek policji federalnej) i zastępców specjalnych.
 
„US Marshals Service” jest profesjonalną jednostką policji federalnej – inaczej niż marshale okręgowi – zajmujący się egzekwowaniem prawa. „US Marshals Service” zajmuje się transportem więźniów, dokonuje aresztowań i poszukuje zbiegów.
 
„Federal Air Marshal Service” jest odrębną służbą powołaną do ochrony samolotów linii lotniczych przed próbami porwań i zamachów terrorystycznych. Funkcjonariusze ci są – tak jak wymienieni powyżej – pracownikami rządu Stanów Zjednoczonych.
 

Wracajmy jednak do szeryfa.

  

Podczas gdy w Polsce prowadzi się pod patronatem akcje przygotowujące młodzież jako „towar” dla pedofili oraz  „homosi” choćby w takiej formie:

” “Polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej było współorganizatorem konferencji naukowej poświęconej seksualności osób nieletnich i małoletnich. Z konferencji wynika, że sześciolatek powinien wiedzieć co to jest „akceptowalny seks”, a 12-latek potrafić „komunikować się w celu uprawiania przyjemnego seksu”, podała „Rzeczpospolita“.
Konferencja odbyła się wczoraj w siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Razem z PAN i dwoma ministerstwami organizowała ją agenda ONZ ds. Rozwoju oraz polskie biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). ” (autor : ciociababcia, Niepoprawni.pl)

Szeryf  Bradford County na Florydzie , Gordon Smith (z prawej), postanowił nie tylko powiadomić lokalną społeczność o mieszkających wśród nich groźnych przestępcach seksualnych, ale również umieścił w pobliżu ich domów czerwone tablice z ostrzeżeniami. Na każdej widnieje imię i nazwisko przestępcy.

   

 Gwałciciele oraz pedofile mieszkający w Bradford County na Florydzie mogą mieć spore problemy z ukryciem swoich przestępstw przed światem. Tamtejszy szeryf, Gordon Smith (z prawej), postanowił nie tylko powiadomić lokalną społeczność o mieszkających wśród nich groźnych przestępcach seksualnych, ale również umieścił w pobliżu ich domów czerwone tablice z ostrzeżeniami. Na każdej widnieje imię i nazwisko przestępcy.

U nas jesli wogóle udaje się przestępcę doprowadzić do sądu ( nie piszę przed oblicze sprawiedliwości gdyż nic takiego w Polsce nie istnieje) , i jeśli sąd przez pomyłkę przestępcę seksualnego skaże i i tak on pozostaje dla społeczności anonimowy.

            

Nie ujawnia się ani wyglądu łotra, ani jego personaliów. Dzieje się tak dlatego , że to potencjalni klienci sądów pisali Konstytucje i przepisy sądowe. Chronili na przyszłość sami siebie – karę śmierci , ze strachu , też znieśli.

A tu jak widać przed domem skazanego jest zgrabna tabliczka. W moim mieście jest trochę inaczej. Gdy w okolicy zamieszka , już po odbyciu kary, przestępca seksualny , informacje o nim docierają do wszystkich mieszkańców w promieniu paru kilometrów. Co prawda nie wolno tego rozgłaszać i dyskutować z sąsiadami , którzy dostali przeciez ten sam materiał ( adres zamieszkania delikwenta, zdjęcie i opis przestepstw) to jednak wiadomo – kto , zacz i gdzie przebywa. Ponadto każdy ma prawo pójść do miasta i otrzymać informację gdzie tacy ludzie mieszkają .

Tak sobie myślę. Gdyby w Polsce powołać urząd , który zająłby się rozstawianiem podobnych tabliczek przed domami tych którzy rozkradli i rozkradają Polskę ( to tez rodzaj gwałtu na  nieletnich którzy ponosić będą skutki tego procederu) może by coś u nas drgnęło.

Ale chyba szybciej postawia taki znak przed domem dziecka , które głodne zjadło w sklepie ciastko lub cukierka.

 

Article source: http://nathanel.nowyekran.pl/post/91671,szeryf-potrzebny-od-zaraz

Comments are closed.