Stanislas Balcerac: Co tyka u Kulczyka ?

admin 26 kwietnia 2013 0

Kulczyk Investments SA Luksemburg miał 60 milionów Euro straty w 2011 roku i ma w pasywach 500 milionów Euro w kontraktach pochodnych z dużymi bankami z Londynu. Spółka inwestuje w najbardziej skorumpowanych krajach świata. Co dalej ?

Najbogatszy podobno Polak i bohater pism mainstreamu od kilku dobrych lat inwestuje w trudne afrykańskie rynki. Jednym z jego partnerów biznesowych jest afrykański oligarcha nowej maści, wytrenowany przez sowiecki wywiad wojskowy GRU. Do niedawna Kulczyk był dużą rybą w relatywnie małym polskim grajdołku. Chroniły go PRL-owskie kontakty ojca, ale ojciec Kulczyka niedawno zmarł. 

 

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że nasz najbogatszy Polak ma już mało co wspólnego z Polską. Sprzedane zostały rożne firmy w okolicach Poznania, sprzedana została galeria Stary Browar, a kasa którą Kulczyk zarobił na prowizjach w Polsce wypłynęła za granice:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/90603,cypryjczyk-kulczyk 

 

Biznes Kulczyka został zreorganizowany tuż po wygranej wyborczej PO, jesienią 2007 roku. W Luksemburgu i innych krajach powyrastały rożne nowe spółki. Następnie cały kram przeszedł pod większościową kontrolę tajemniczej cypryjskiej spółki, Luglio Ltd. Cypr to raj Rosjan. Czy struktury powróciły do raju ?

 

Inwestycje firmowane przez Kulczyka poszły w trudne rynki wydobywcze w Azji, Ameryce i Afryce. Sektor energetyczny jest sektorem strategicznym dla każdego kraju, nadzorowanym przez służby. Pytanie przez jakie ? Partnerem Kulczyka w Afryce jest m.in pan Tokyo Sexwale, wytrenowany przez sowiecki GRU bojownik o wolność Afryki Południowej, który wraz z wyzwoleniem tamtego kraju stał się szybko miliarderem:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/67313,czerwona-afryka-kulczyka 

 

Kasa Kulczyka leci w ryzykowne biznesy wydobywcze w najbardziej skorumpowanych krajach świata. W tym celu Kulczyk Investments SA zadłużyło się w londyńskich bankach inwestycyjnych na pół miliarda Euro, w skomplikowanych transakcjach. Mało kto wygrywa z bankiem Goldman Sachs. Kulczyk Investments SA stracił 50 milionów Euro na tych kontraktach w 2011 roku.

 

Skoro w Afryce karty rozdają ludzie sowieckiego GRU, to nawet Kwaśniewski Kulczyka nie uratuje. Tym bardziej, że Ałganow jest już na emeryturze.

 

Do tego, kiedy ma się 60 lat trzeba uważać w dzisiejszych czasach na białaczkę. Jan Wejchert opuścił nas w 2009 roku z powodu białaczki.wieku 59 lat. Znanemu szwajcarskiemu miliarderowi Dreyfusowi (Adidas, IMS) też zmarło się w 2009 roku, też w wieku 59 lat. Większość jego majątku przeszło w ręce jego młodej rosyjskiej żony Margarity. W 2008 roku, ze światem pożegnał się w podobnych okolicznościach chorobowych gruziński miliarder Badri Patarkatsishvili. Miał 52 lata.

 

No cożżycie nie jest łatwe, nawet dla miliarderów.

 

 

Bycie prowizjonerem w Polsce nie oznacza sukcesów w Afryce 

Article source: http://monsieurb.nowyekran.pl/post/91536,co-tyka-u-kulczyka

Comments are closed.